LİSELER ARASI KİTAP OKUMA YARIŞMASI

"Liseler arası Kitap Okuma Yarışması"nın son başvuru tarihi 31 Mart 2014 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar uzatıldı.

Bahçelievler Kaymakamlığı, Bahçelievler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü arasında imzalanan protokolle ortaöğretim kurumlarının 9. 10. 11. ve 12. sınıflarında okuyan öğrenciler arasında 'Kitap Okuma Yarışması' düzenlenecek.

Öğrenciler yarışma kapsamında kendilerine hediye edilecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yayınlanan 'İslâm İnanç İlmihali' kitabından sorulacak 100 soruluk sınava girerek yarışacaklar. Gönüllülük esasına göre düzenlenen yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler kendilerine hediye edilen kitabın içerisinden çıkan başvuru formunu okul müdürlüklerine teslim edecek ya da Bahçelievler Müftülüğü'nün internet sitesinden başvuru yapabilecekler.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin okudukları okullara göre, sosyal bilimler, imam hatip, kız meslek, endüstri meslek ve ticaret meslek liseleri olarak kategorilere ayrılacağını ve her kategoride dereceye giren ilk on öğrenciye ödül verilecek. Yarışmada birincilere umre seyahati, ikincilere laptop bilgisayar, üçüncülere tablet bilgisayar, dördüncülere yarım altın, beşincilere çeyrek altın ve diğer beş kişiye de çeşitli mansiyon ödülleri verilecek.

Afiş;